KONST / Litografier / Färglitografi 14098539
nr 1409 8539
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Betraktaren. Signerad. Motivet: 39x57, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:08:41
300 kr
600 kr